Archiwum wiadomości 2010/ 2011

Śladami Powstań Śląskich - podsumowanie projektu

„Historia świata jest zegarem,

którego wskazówek nigdy nie można cofnąć.”

E. Hemingway

Od stycznia do czerwca 2011 roku realizowaliśmy w PSP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Sławicach projekt edukacyjny „Śladami Powstań Śląskich” w ramach realizacji ogłoszonego przez Kurator Oświaty w Opolu Roku Powstań Śląskich.

Zaplanowane działania przebiegały we wszystkich klasach, na wielu przedmiotach, w trakcie różnych zajęć oraz w czasie pozalekcyjnym. Pozwoliły zrealizować cele projektu takie jak:

-    dostarczenie wiedzy na temat powstań śląskich

-    kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich

-    popularyzowanie zainteresowań historycznych - w szczególności dotyczących naszego regionu.

Realizując zaplanowane działania uczniowie:

-    wykonywali prace plastyczne

-    uczyli się pieśni i wierszy

-    brali udział w konkursie „Trzy powstania i plebiscyt”

-    przygotowywali różnorodne wystawy

-    wzięli udział w wycieczce na Górę Świętej Anny.

Zwieńczenie naszej pracy miało miejsce 20 czerwca. Właśnie wtedy zaproszeni goście i wszyscy rodzice z uwagą obejrzeli refleksyjny montaż słowno – muzyczny, a następnie podziwiali różnorodne prace oraz zdjęcia z wycieczki.

Jesteśmy przekonane, że wszystkie działania zrealizowane w ramach projektu były niezwykle ważne w kształtowaniu właściwej postawy uczniów. Dały wiedzę, radość, satysfakcję, mobilizowały do kreatywności oraz sprzyjały właściwemu rozumieniu wartości narodowych i patriotycznych.

AJ i JC

• DSCN5688